Mgr. Lucie Papoušková  |   1994x  |

Vše, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce.

(Neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech, Robert Fulghum)

Naše mateřská škola se nachází v klidné části města. Máme blízko do lesa i do přírody.

Budova MŠ vilového typu je útulná, napodobující rodinné prostředí. Je obklopena zahradou, kde proběhla během července a srpna 2022 revitalizace na přírodní zahradu. Nachází se zde např. kopec se skluzavkou, nášlapný chodníček, tabule na kreslení, pískoviště, zvonkohra, hmyzí domeček apod.

V přední části má budova minizahrádku a hřišťátko se vzrostlými keři.

MŠ má kapacitu 55 dětí, které jsou rozděleny podle věku do třech tříd:

Mravenečci - děti nejmladší ve věku 2-4 roky

Berušky - děti věkového rozmezí 3 -6 let

Motýlci - děti věkově smíšené. Jedná se o třídu zdravotní, kde je k dispozici zdravotník (fyzioterapeut) na celé dopoledne každý den v týdnu. Fyzioterapeut v případě potřeby poskytuje zdravotní péči i dětem z ostatních oddělení.

Školku mohou navštěvovat vedle zdravých dětí i děti s nejrůznějšími alergiemi a vítáme i děti oslabené respiračními onemocněními, astmatické apod.

A ještě něco navíc - v podkroví školky máme zdravotní místnost vybavenou inhalačními přístroji, velkými míči na cvičení a dalšími pomůckami. Zde probíhají inhalace, masáže, míčkování a cvičení vedené zkušenými fyzioterapeuty. Každý měsíc k nám také dochází doktorka imunologie a alergologie na pravidelnou prohlídku dětí.

V suterénu naší školky se nachází sauna s odpočívárnou, kterou je dětem k dispozici pravidelně od října do dubna k otužování organizmu.