Postup při nástupu dítěte do MŠ po návratu z dovolené

30.srpna 2021  |   Důležitá sdělení  |   Mgr. Lucie Papoušková  |   513x  |

Vážení rodiče,

od 9.7.2021 je v platnosti ochranné opatření MZd k omezení překročení státní hranice ČR. Na jeho základě platí pro zákonné zástupce dětí povinnost informovat školu o jejich cestách do zahraničí v posledních 14 dnech.

• V případě MŠ jsou stanovena zvláštní pravidla pro děti do 6 let věku.

Pokud se děti do 6 let věku vrátí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny se prokázat negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10 dnů od vstupu do ČR. I kdyby se podrobily testu a výsledek byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.

• Děti, které již dovršily 6 let věku, tak pro ně platí stejná pravidla jako pro všechny osoby vracející se z ciziny.
  • Od 1.9.2021 se povinnost testování na děti vzdělávající se v mateřských školách nevztahuje. Pro osoby, s výjimkou dětí do 6 let věku, vstupující do mateřské školy nadále platí povinnost ochrany dýchacích cest (respirátor, nano rouška), dodržování hygienických pravidel (dezinfekce rukou, návleky).

Příloha: