MŠ Kapička

Otevírání školky od 12.4.2021 POUZE PRO PŘEDŠKOLÁKY a děti vybraných profesí

9.dubna 2021  |   Důležitá sdělení  |   Mgr. Lucie Papoušková  |   316x  |  

Vážení rodiče,


ano školka se otevírá 12.dubna 2021 - POUZE PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI a děti rodičů vybraných profesí - níže. Ostatní děti musí zůstat doma a jejich rodiče mohou čerpat ošetřovné.

Děti musí mít v šatně roušku, protože mimo areál školy ji musí nosit :-/CELÝ ČLÁNEK K DISPOZICI PO KLIKNUTÍ NA NÁZEV ČLÁNKU !!!

Předškolní děti se budou muset 2x týdně testovat testovací sadou "Lepu". Přijďte do školky s časovou rezervou nejlépe půl i víc hodiny předem, na výsledek testu se čeká 15 minut !!! Organizaci doladíme. Dítě i zákonný zástupce do školky v den testování vstoupí s  chirurgickou rouškou (zástupce s respirátorem) Teprve po záporném výsledku testu si může dítě roušku sundat a být bez ní po celý den do dalšího dne testování. Testovat se bude v pondělí a ve čtvrtek, případně každý den po nepřítomnosti dítěte s odstupem 2 - 3 dní.

Mnoho informací, včetně instruktážního videa naleznete zde: 

https://testovani.edu.cz/faq-nejcastejsi-dotazy

Video - https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

https://predskolniporadna.cz/otevirani-ms-a-vse-co-se-muze-hodit/

Pokud vaše dítko prodělalo Covid19 a je ve lhůtě do 90dnů po Covidu, přineste potvrzení od lékaře a vaše dítko se testovat nemusí: https://1url.cz/sKrBf

Testování se taktéž neprovádí u dětí, které nemají příznaky onemocnění COVID-19 a doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, jenž není starší 48 hodinTedy je možné přinést potvrzení o testu provedeném na jiném certifikovaném odběrovém místě.

Pokud nechcete vaše dítko do školky poslat, bude se jednat o stejný režim, jako v době normálního provozu = omlouvání obědů do 8 hodin ráno do MŠ  Husova a omlouvání dětí do Omluvného listu. O případné ošetřovné ale přijdete.

https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Pokud bude chybět více jak polovina třídy předškolních dětí, nastupuje opět distanční vzdělávání - zřejmě jen s úkoly na doma.

Vážení rodiče, jsme rádi, že alespoň takovouto cestou se můžeme alespoň s některými dětmi opět setkávat a věříme, že vše zvládneme společnými silami, bez komplikací či nedorozumění :-) Doufáme v uvolnění opatření i pro ostatní děti, ale bohužel to zatím vypadá špatně. Ani ve třetí fázi otevírání škol zatím nejsou ostatní děti vůbec zmiňovány :-( Držme si palce!

Vždy se na Vaše děti těšíme !!! Vaše Kapička  :-)

Kontakty

Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Husova 3, příspěvková organizace

Husova 3,
46601  Jablonec nad Nisou
IČ: 72550368
778 061 314
husova@materska-skola.com
dn9ah7e

Zobrazit kontakty a mapu